Prejdi na hlavný obsah

Visma Blog SK

Všetky články

 • Homeoffice 101: 7 možností, ako sa nezblázniť

  Máme tu staronový „logdan“, a tak sa pýta blog pre všetkých, ktorým je umožnená práca z domu. Homeoffice je žiadaná pauza od dennej rutiny v kancli. Na pohľad lákavá ako „kapurková“, no často so sebou nesie temné stránky ako osamelosť, ponorkovú chorobu či nevyváženosť pracovného nasadenia. Veľa blogov odporúča očividné i zaručené tipy a triky efektívnej práce z domu. A tento nebude iným. Prajem príjemné čítanie.

 • Hack of the week

  Bored from repetitive creation of the same documents? Ease your life with Python and fpdf2 library and let them do automatic work.

 • Hack of the Week

  Imagine daily pop-ups and prompts could be really annoying. On the top of that, this could also be a serious obstacle in web interface automation using pure Selenium approach.

  So how to bypass this almost effortlessly ?

 • Hack of the Week

  In that manner, compilation is a combination between interpretation and ahead-of-time compilation and that’s the reason why we achieved a better performance with PyPy.

 • Hack of the Week

  You already know that it’s not a good idea to publicly expose any sensitive data in your project files. A more secure approach is to store all your sensitive info in environment variables.

 • Plážový office po slovensky

  Čo je pre vás pracovný benefit? Je to káva v kuchynke zdarma, alebo 5 dní dovolenky navyše? Firemné auto na súkromné účely, alebo ovocie dvakrát v mesiaci? V post covidovej dobe sa mnoho tradičných lákadiel a výhod stalo štandardom. My si myslíme, že moderná, dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť musí inovovať svoj systém benefitov a udržať […]

 • Otvorený prístup -technológie, tímy, čas

  Od kolegov, ktorí už pracujú vo Visme som mal nejaké informácie o tom, ako to tu funguje, ale najviac som si to, ako to vo Visme beží uvedomil na vlastnej koži, až po prvých dňoch strávených v office.

 • Visma Challenge – od nápadu k tradícií

  Od vzniku Vismy v Košiciach sme mali potrebu sa spájať. Spájali nás kolegiálne vzťahy, ale aj spoločné záujmy, priateľstvá, smiech a otvorenosť. Bolo jednoduché poskytnúť priestor a podporovať to v časoch pred pandémiou. Spoločné party, túry, lyžovačky, hry, kávičky a pivká vyžadovali len čas, ktorý sme tomu ochotne a radi venovali. Zrazu však bolo všetko inak.

 • Open Code & Coffee – 1.MonoRepo 2.Iasi – Terraform (vs. CloudFormation vs. ARM)

  27.05.21 – 16:00 https://www.facebook.com/events/309844787407390/?ref=newsfeed 1.MonoRepo – Čo je to Monorepo a aké benefity prináša?Use case – prečo sme sa rozhodli používať MonoRepo pre Front End aplikácie, aké nástroje sme použili? Aké náročné bolo migrovať kód a nastaviť CI/CD (Continuous Integration and Continuous Delivery)?Témou nás prevedie Matúš Fedor.  Matúš Fedor, pracuje ako Lead developer v spoločnosti Visma labs. V IT […]

 • Visma health days 2021 activity

  7 apríl patrí každoročne dňu zdravia. My vo Visma Labs sme v tomto duchu poňali rovno celý týždeň a pripravili štvordňový kolobeh aktivít. 🙂 Všetko to začalo ešte v pondelok, kedy sme týždeň zdravia odštartovali zázvorovým shotom, ktorý nám prišiel do schránok 🙂